Vandenynų pristabdytas klimato atšilimas

Diskusijos apie globalinį atšilimą nesustoja, tačiau nuo 2000 metų vidutinės daugiametės temperatūros kilo labai nežymiai, tad buvo siūloma tokia versija, kad žemėje vyksta natūralūs ciklai, ir taršos poveikis yra visiškai nežymus. 
 
Mokslininkas Ka-Kit Tung (Vašingtono universitetas), kartu su Xianyao Chen (Kinijos vandenynų universitetu) moksliniais duomenimis patvirtino dar vieną klimato kaitos versiją besiremiančia nuo 1970-ųjų pludurų ir laivų pagalba vandenynuose atliktais dešimtimis milijonų matavimų. Apjungus rezultatus padaryta prielaida, kad suletėjęs vidutinės oro temperatūrų kilimas įvyko dėl atlanto vandenyne absorbuotos šilumos.
 
Iš tropikų prie Grenlandijos ir Islandijos srovėmis atkeliavęs saulėje sušilęs sūrus vanduo yra didesnio tankio, nei ledynų nutirpęs vanduo, todėl su visa šiluma leidžiasi gilyn net iki 1500 metrų. Pasak mokslininkų nuo 2000 m. vykstantis "vesėjimo" laikotarpis jau vyko ir 1945-1970 m., o kiekvienas šilimo-vėsimo ciklas trunka apie nuo 40 iki 70 metų. Daroma prielaida,  kad vėsėjimo laikotarpis dar truks apie 10 metų ir tuomet temperatūra vėl staigiai pradės kilti.
 
Šaltinis - ScienceMag