Skelbiamos patikslintos kvietimo pagal priemonę „Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“ sąlygos ir pratęstas terminas startuoliams

„Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“ kvietimų terminui einant į pabaigą, geros naujienos juose ketinančioms dalyvauti įmonėms bei startuoliams. Atsižvelgdama į gyvybės mokslų industrijos atstovų pasiūlymus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo priemonės finansavimo sąlygų aprašo pakeitimus.

Spalio 27 d.  buvo patvirtinti pakeitimai, leidžiantys nuo 15 proc. iki 30 proc. projekto biudžete padidinti mokslinių tyrimų ir ekspertimentinės plėtros (MTEP) paslaugų įsigyjimo ribas iš išorės šaltinių įprastomis rinkos sąlygomis. Šias paslaugas, kurios prisidės prie naujų produktų, technologijų ar paslaugų kūrimo, projekto vykdytojai gali įsigyti tiek iš privačių juridinių asmenų, tiek iš mokslo ir studijų institucijų bei universitetų ligoninių. 

Taip pat startuoliams skirtas kvietimas BIOTECH-1 pratęstas keturiomis dienomis. Kaip ir privačioms įmonėms galiojantis kvietimas BIOTECH-2, jis bus uždaromas lapkričio 3 d. 16:30 val.

Priemonę administruojanti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) primena, kad LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijai biotechnologijų srities įmonių projektams įgyvendinti yra skyrusi 13,7 mln. Eurų. Šiuo metu yra paskelbti du priemonės „Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“ kvietimai, kuriuose projektų įgyvendinimo trukmė iki 12 mėnesių:

  • pirmasis iš jų skirtas startuoliams. Jame projekto vertė gali siekti iki 200 tūkst. eurų, o finansavimo intesyvumas – 80 proc. 
  • antrasis – privačioms įmonėms: jų vieno projekto vertė gali siekti iki 500 tūkst. eurų, o finansavimo dalis, priklauso nuo įgyvendinamos veiklos pobūdžio: taikomieji moksliniai tyrimai finansuojami iki 80 proc., ekperimentinė plėtra iki 60 proc.  

„Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“  priemonė yra finansuojama valstybės biudžeto lėšomis ir skatina naujų produktų modelių ir bandomųjų versijų kūrimą bei demonstravimą, bandomosios partijos gamybą bei sukurto naujo produkto pavyzdžių įvertinimą. 

Projektų įgyvendinimo sąlygos pateikiamos kvietimuose: 

BIOTECH-1 startuoliams rasite čia

BIOTECH-2 privačioms įmonėms rasite čia

Turinčius klausimų dėl priemonės, kviečiame kreiptis el. paštu biotech@mita.lt arba tel.:  

  • (+370) 647 31965;
  • (+370) 603 87135;
  • (+370) 604 80679;
  • (+370) 600 45982;
  • (+370) 647 31966.

Šaltinis: MITA