Asociacija „Slėnis Nemunas“ pradėjo įgyvendinti projektą „Komunikacijos priemonių, skirtų skatinti žinių sklaidą, inovacijas ir bendradarbiavimą stiprinant gyvulininkystės sektorių, įgyvendinimas“, projekto Nr. LKT-PK-24-1-03224-PR001.
Projekto tikslas – įgyvendinti komunikacijos priemones, skirtas didinti žinomumą apie BŽŪP ir finansavimo galimybes, skatinti inovacijų diegimą, tarpusavio mokymąsi ir bendradarbiavimą stiprinant gyvulininkystės sektoriaus konkurencingumą.
Vykdant projektą bus suorganizuota 2 dienų nacionalinė konferencija „Tvarioji gyvulininkystė: iššūkiai ir galimybės“ ir 5 seminarų ciklas skirtinguose Lietuvos rajonuose tema „Inovatyvių technologijų panaudojimas paukščius auginančiuose smulkiuose ir vidutiniuose ūkiuose“.
Tarptautinė dviejų dienų konferencija organizuojama VDU Žemės ūko akademijoje rugsėjo 26–27 dienomis bendradarbiaujant Asociacijos „Slėnis Nemunas“ nariams VDU Žemės ūkio akademijai ir LSMU veterinarijos akademijai. Renginys skirtas suteikti naujausias žinias, būtinas konkurencingam ir tvariam gyvulininkystės ūkiui, SP paramos galimybių gyvulininkystės ūkiams viešinimui, diskusijoms apie BŽŪP ir SP įgyvendinimo praktinius aspektus, gerosios patirties diegiant inovacijas gyvulininkystės ūkiuose sklaidai. Konferencijos metu planuojami VDU Žemės ūkio akademijos ir LSMU Veterinarijos akademijos mokslininkų, Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM specialistų, gyvūnų augintojų asociacijų atstovų, kitų suinteresuotųjų pasisakymai ir diskusijos, edukacinė programa. Konferencijos programą galima rasti čia. Vykstant konferencijai, VDU Žemės ūkio akademijoje taip pat vyks paroda „Gyvulininkystė 2024“.
5 seminarų ciklas planuojamas vykdyti Vilniaus, Šiaulių, Utenos, Telšių ir Klaipėdos apskrityse. Planuojamas vieno seminaro dalyvių skaičius – 10 klausytojų, seminaro trukmė – 2,25 val. Seminarų ciklo metu LSMU VA mokslininkai dalinsis savo žiniomis apie tai, kaip paukščių auginimui galima panaudoti vietos žaliavas ir užtikrinti paukščių sveikatingumą, produktyvumą ir aukštą produkcijos kokybę.
Per projekto vykdymo laikotarpį iš vis bus suorganizuoti 6 teminiai renginiai, kuriuose iš viso dalyvaus 205 asmenys.
Projektas finansuojamas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano techninės paramos veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.
Projektą planuojama baigti įgyvendinti iki 2025 m. vasario 17 d.