Mokslinių tyrimų svarba tik augs

Birželio 27 d. Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjusiame Šiaurės šalių žemės ūkio mokslų asociacijos 26–jame kongrese buvo pristatyti naujausi tyrimų rezultatai įvairiuose žemės ūkio, biomedicinos, technologijų ir socialinių mokslų sektoriuose, vyko mokslininkų diskusijos.

Seniausia visuomeninė organizacija Šiaurės šalyse  – Šiaurės šalių žemės ūkio mokslų asociacija, kaip ir Lietuva, šiemet švenčia įkūrimo šimtmetį. Šiandien asociacijos veikloje dalyvauja apie 4000 mokslininkų ir tyrinėtojų, atstovaujančių Danijai, Suomijai, Islandijai, Norvegijai, Švedijai, Estijai, Latvijai ir Lietuvai bei apie 120 narių iš kitų pasaulio šalių.

Siekdama plėtoti šiuolaikišką, dinamišką ir konkurencingą žemės ūkio ir maisto sektorių, Lietuvos žemės ūkio ministerija teikia didelę reikšmę nuosekliai mokslinių tyrimų plėtrai. ,,Augant pasaulio gyventojų skaičiui, auga ir žemės ūkio svarba. Apsirūpinimo maistu ir klimato kaitos problemos rodo, kaip svarbu investuoti į žemės ūkio mokslinius tyrimus ir inovacijas. Šie tyrimai atliks esminį vaidmenį gerinant žemės ūkio ir kaimo vietovių ateities perspektyvas. Tikimės, kad kongreso metu vyksiančios diskusijos atneš naujų idėjų mokslininkams, ūkininkams ir įmonėms”, – kongrese kalbėjo Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos departamento direktorius Vygantas Katkevičius.

Žemės ūkio ministerijos informacija