Kvietimas dalyvauti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia Lietuvos įmones ir organizacijas dalyvauti 2019 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje, kurią organizuoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Šio konkurso dalyviai turi galimybę pristatyti perspektyvias verslumą skatinančias viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas.

Nacionalinė Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų atranka suteikia progą viešojo ir privataus sektoriaus atstovams pristatyti tokius projektus, kuriais skatinamas verslumas, diegiamos inovacijos, gerinama verslo aplinka. 

Du geriausius Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų Lietuvos nacionalinei atrankai pateiktus projektus išrinks speciali vertinimo komisija. Nacionalinės atrankos nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti Mažų ir vidutinių įmonių asamblėjoje ir Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Helsinkyje šių metų lapkričio mėnesį Suomijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu.

Įmonės ir organizacijos kviečiamos pristatyti savo projektus pagal šias nominacijas: verslumo dvasios skatinimo, investicijų į verslumo įgūdžius, verslo aplinkos gerinimo, verslo tarptautinės plėtros skatinimo, žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimo ir atsakingo verslo. Konkurso dalyvių projektas turi būti įgyvendintas ar įgyvendinamas bent dvejus metus.

Praėjusiais metais nacionalinę atranką laimėjo verslumo kompetencijų ugdymo programa „Verslumo akademija“ ir Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko projektas „Futurepreneurs“. Šios iniciatyvos motyvuoja jaunimą kurti verslo idėjas, dirbti komandoje ir mokytis kartu su sėkmingo verslo atstovais. Tiek „Verslumo akademijos“, tiek „Futurepreneurs“ dalyviai jau yra oficialiai įkūrę startuolius.

Europos verslininkystės apdovanojimus Europos Komisija organizuoja kasmet nuo 2005 metų. Jais įvertinamos sėkmingiausios verslininkystės iniciatyvos Europoje, kurios skatina verslumą, palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir gali įkvėpti būsimus verslininkus.  

Konkurse dalyvauja 28 Europos Sąjungos valstybės narės, taip pat Islandija, Norvegija ir Turkija.

Konkurso sąlygas, atrankos kriterijus ir paraiškos formą galima rasti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tinklalapyje. Daugiau informacijos sužinoti ir paraiškas iki šių metų gegužės 17 dienos pateikti galite el. paštu: indre.andrijauskiene@eimin.lt.

 

Parengta pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inf.