Kviečiama teikti paraiškas pagal atnaujintą priemonės „MTEP rezultatų komercinimo ir tarpautiškumo skatinimas“ kvietimą

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti konkurse ir teikti paraiškas pagal atnaujintą ES priemonės „MTEP rezultatų komercinimo ir tarpautiškumo skatinimas“ kvietimą. Tai priemonė, skirta inovatyvaus produkto, technologijos ar paslaugos komercinimo procesui bei jų patekimui į rinką paskatinti.

Nuo rugsėjo 14 d. mokslininkai, tyrėjai ir studentai kviečiami dalyvauti konkurse su naujomis verslo idėjomis, kurių pagrindu būtų kuriamos mokslui imlios, atžalinės įmonės (angl. spin-off). 

MITA l. e. p. direktoriaus Ginto Kimčio teigimu, kiekvieną kartą atnaujinus priemonės „MTEP rezultatų komercinimo ir tarpautiškumo skatinimas“ kvietimą, sėkmingų mokslo idėjų pavertimo nauju verslu sąrašas pasipildo vis naujais projektais. Agentūros organizuojamo MTEP rezultatų komercinimo konkurso tikslas – skatinti studentų, tyrėjų ir mokslininkų įmonių kūrimą bei visų tipų įmonių mokslo ir studijų institucijose sukurtų MTEP rezultatų pagrindu kuriamų inovatyvių produktų plėtojimą.

Ankstesnio kvietimo metu paraiškas teikė ir finansavimą savo veiklai vykdyti gavo 44 įmonės. Tarp finansuojamų projektų – išmaniųjų technologijų įrenginys, tamsiuoju paros metu perspėjantis vairuotojus apie susidūrimą su laukiniais gyvūnais (MB „DOK inovacija“), inovatyvi pramoninio užteršto vandens valymo technologija, pasitelkianti išmaniojo automatizavimo sprendimus (MB „SiMa Water Technologies“), optiniu principu pagrįsta dronų aptikimo ir deaktyvavimo sistema (MB „Sprendimai pramonei“) ir kiti sprendimai.

Bendra naujo kvietimo finansavimo suma siekia 3 000 000 eurų, didžiausia galima finansavimo lėšų suma vienam projektui – 100 000 eurų, o finansavimo intensyvumas – 100 proc. Bus remiamos MTEP rezultatų komercinimo veiklos, t.y. mokslo ir studijų institucijoje sukurto prototipo išvystymas, jo išbandymas, demonstravimas, bandomosios partijos gamyba ir sukurto naujo produkto įvertinimas.

Paraiškas gali teikti mokslo ir studijų institucijos, taip pat privatieji juridiniai asmenys, kurių akcininkai yra mokslo ir studijų institucijos, arba kurie yra pasirašę sutartis su jomis dėl intelektinės veiklos rezultatų nuosavybės.

Konkursą sudaro 2 etapai. Paraiškos pirmajam etapui teikiamos iki 2020 m. lapkričio 13 d. 15:15 val., antrajam - iki 2021 m. sausio 29 d., 23:59 val.

Daugiau informacijos apie priemonę ir reikalavimus paraiškoms rasite čia.

Visus norinčius konsultuotis dėl priemonės kviečiame kreiptis į Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vyr. specialistę Ingą Masilionytę-Larionovą, tel. (+370) 664 22923, el. p. inga.masilionyte-larionova@mita.lt

MITA informacija