Baigėsi kasmetinė paroda "Sprendimų ratas"

Aleksandro Stulginskio universitete vykusioje miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų parodoje „Sprendimų ratas 2015“ Slėnio ,,Nemunas“ dalyvių veikla buvo pristatyta kitaip. Šį kartą greta ekspozicijų, renginių, seminarų ir diskusijų buvo pasirinktas tiesioginės transliacijos iš vykstančių renginių modelis. Parodos dalyviai iš įmonių, asociacijų, organizacijų, svečiai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos ir Baltarusijos galėjo nenutrūkstamai stebėti renginių transliaciją parodų paviljone. Renginiai vyko ASU IV rūmų pirmame aukšte, kaip ir kasmet veikė Slėnio „Nemunas“ ekspozicija „Nuo amato iki verslo“, šį kartą ekspozicija buvo akcentuota į bendradarbiavimą ir prieinamumą ‒ ,,Slėnio „Nemunas“ erdvė atvira kiekvienam“.

Spalio 1 d. viešėjęs jaunesnysis Indijos žemės ūkio ministras mr. Mohanbhai Kundaraiya ir jo vadovaujama diplomatų iš Indijos delegacija lankėsi Slėnyje ,,Nemunas“ ir susitiko su verslo atstovais. Susitikime dalyvavo LAMMC direktorius Zenonas Dabkevičius, LR ŽŪKT direktorius Edvardas Makelis, UAB ,,East West Agro“ vadovas Gediminas Kvietkaukas, ARVI įmonių grupės atstovai ir kt. lyderiaujančių Lietuvos agroverslo įmonių atstovai, kuriame aptarė bendradarbiavimo galimybes verslo srityse. Diskusija atskleidė susidomėjimą agrotechnologijų pasiekimais, metalo apdirbimo ir maisto sričių produktais. Indijos delegacija lankė Jungtinių tyrimų centrą, kuriame įsikūrusios žemės ūkio, miškų, biosistemų inžinerijos, biomasės energetikos bei vandens inžinerijos sričių laboratorijos.

Seminarų ir diskusijų organizatorė Živilė Juknevičienė džiaugėsi, kad seminarų aktualumą ir sėkmę vainikavo bendradarbiavimo sutartys tarp ūkio subjektų ir Asociacijos ,,Slėnis Nemunas“, diskusija, kontaktų mainai su apčiuopiama bendradarbiavimo perspektyva. Maisto mokslo pramonės grupės ir verslo subjektų darbinis seminaras apjungė naujas mintis ir laimėjimus seminare ,,Moksliniai rezultatai ir verslo praktika maisto pramonėje“.

Visomis parodos dienomis ekspozicinėje erdvėje vyko edukacinė programa, kurios metu LAMMC Miškų instituto mokslininkės pristatė augalų, padaugintų invitro, adaptavimo exvitro metodą, VDU botanikos sodo NSO laboratorija ir AJMD „MODUSAS“ drauge su Ugnės Karvelis gimnazijos moksleiviais atliko linksmuosius eksperimentus, Vaistinė VALERIJONAS pademonstravo lankytojams arbatos gėrimo ceremoniją, vyndarystės puoselėtojų šeimos klubas Vyno Kerai  bei  Jurgita ir Remigijus Rimkai supažindino lankytojus su Lietuvos tautinės vyndarystės būdais ir priemonėmis, Višakio Rūdos bendruomenės klubas „Višakio vingis“ mokė tapyti ant šilko, piešti arbata.  

Asociacijos ,,Slėnis Nemunas“ erdves papuošė svečių iš Latvijos fotografijos paroda, autorius – Raivo Freimanis, kuri bus eksponuojama dar mėnesį.

Daugiau informacijos apie edukacines veiklas galima rasti :

http://m.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/mokiniai-tokiu-dalyku-niekada-nepamatysi-mokykloje-713172

http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/vdu-kauno-botanikos-sodas-kviete-eksperimentuoti.d?id=69171610

 

Renginį finansavo LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA