„Jei darai, daryk gerai!“

Jauni žmonės, kurie turi atrasti savąjį kelią dažnai dvejoja, bijo žengti pirmuosius žingsnius, nežino kurį kelią pasirinkti: kurti savo verslą, ar dirbti kitam. Aleksandro Stulginskio universiteto studentai turėjo puikią galimybę išgirsti mintis apie pasirinkimą ir apsisprendimą vasario 12-tą dieną vykusiame renginyje „Jei darai, daryk gerai “.

„Tūkstantmečio odisėjos“ bendramintis, laivo kapitonas, knygos „Gyvenimas audroje“ autorius Paulius Kovas perteikė studentams jūros platybių gyvenimo bei išgyvenimo subtilybes verslo aplinkoje. Jis dalinosi savo kapitono bei verslininko patirtimi bei patarimais. Iš pradžių retorinis klausimas, kuris priverčia susimastyti, ar visi mes galėtumėme tapti vadovais. „Ar išdrįstum tapti kapitonu, kuris turi sukontroliuoti didelę komandą, rasti sprendimus pačiose sunkiausiose situacijose ir svarbiausia – išgyventi bei motyvuoti savo komandą?“.

Paulius Kovas teigia, kad tik didelio įdirbio dėka galima pasiekti gerų rezultatų

Be šių svarbių savybių Paulius Kovas pabrėžė, jog už verslo vairo turi stoti tas žmogus, kuris turi svajonę, ir kuri vedą jį į priekį. Pranešėjo manymu „Svajonė yra kelrodė žvaigždė, kai gauni pasiūlymą tu neabejoji. Jei jis nors žingsneliu priartina svajonės link, juo pasinaudoji.“ Tačiau vien svajoti neužtenka, lygiagrečiai to reikia įdėti ir daug darbo, jog galiausiai turėtum tai apie ką svajoji. „Sėdint ant sofos sėkmė nenukris. Reikia 10 000 valandų kažką daryti, kad tau galiausiai pasisektų“.

Įkvepiančia patirtimi apie verslo valdymą dalinosi UAB „Laipiojimo centras“ (Miegantys drambliai“ vadovė Inga Kupetytė – Bunevičienė:„Jeigu nori būti kūrėjas ir kažką keisti ne tik savo, bet ir kitų gyvenime, įgyvendinti savo svajones - kurk savo verslą, arba savo organizaciją. Sutaupysi laiko deryboms, nes būsi pats sau vadovas ir kitų kelrodis.

Inga Kupetytė – Bunevičienė dalinasi savo patirtimi

Būsi atsakingas už savo komandos surinkimą ir pats spręsi su kokiais žmonėmis nori dirbti. Valdysi savo laiką pats, nors galva turės dirbti 24 val. per parą. Savo verslo turėjimas niekuomet nebus nuobodus, kiekviena diena čia yra naujas iššūkis, kartais smagus, kartais sunkus, tačiau visuomet - pamokantis. Savo organizacijos turėjimas užaugino ir užgrūdino mane kaip žmogų, leido suprasti, kad pokyčius nešame mes patys“. Valdas Radvilavičius „Motoriders“vadovas savo pasakojimu įrodė, jog svarbiausia norėti ir tikėti tuo ką darai, nesvarbu, jog pirmas prekių sandėlys – bendrabučio kambarys, o priimantis prekes – bendrabučio budėtojas. Visi nuo kažko pradeda. „Didieji žmonės dirba, kad gyventų, o ne gyvena, kad dirbtų". Tai frazė, kuri vedė verslininką į priekį, to paties jis linki ir savo kelio beieškantiems.

Motyvacijos dirbti ir siekti savo svajonių buvo pakankamai, dabar belieka patikėti savimi ir žengti pirmyn – nesvarbu kokį kelią pasirinksi: būti vadovu ir vesti komandą, ar būti komandos dalimi ir nepavesti vadovo. Sėkmės jūsų pasirinkto kelio sėkmingumo link! Tai pirmasis ASU ir MTP ,,Technopolis” verslo mentorių organizuojamas renginys, skatinantis studentus nuo svajonės turėti savo verslą pereiti prie savo verslo įgyvendinimo. Daugiau informacijos rasite www.technopolis.lt ir www.asu.lt.

Raktažodžiai: