„Gulfood 2020“ – naujos verslo galimybės žemės ūkio produkcijos gamintojams iš Lietuvos

Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vasario 16–20 d. vykstančioje jubiliejinėje – 25-oje – tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2020“ jau dešimtą kartą tarp daugiau kaip šimto pasaulio šalių pristatomi ir gaminiai iš Lietuvos.

Pirmadienį Lietuvos delegacija, vadovaujama žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto, susitiko su atstovais iš Lietuvos, savo produkciją pristatančiais dviejuose jungtiniuose nacionaliniuose stenduose. Šiemet mūsų šalies žemės ūkį ir maisto pramonę šioje parodoje pristato 15 įmonių.

„Į JAE daugiausiai eksportuojame pieno produktų, javų ir kitų grūdų bei augalų, auga ir gėrimų eksportas. Jau nieko nestebina lietuviški ledai, sūriai ar kiti maisto produktai Dubajaus maisto prekių parduotuvėse. Tačiau tam, kad prekybos apimtys ir toliau plėstųsi, būtina didinti Lietuvos produktų žinomumą. Tokios parodos kaip „Gulfood 2020“ yra puiki proga Lietuvos gamintojams garsinti savo ir savo šalies vardą“, - kalbėjo oficialiame Lietuvos stendo atidaryme žemės ūkio viceministras E. Gustas.

Paroda kasmet pritraukia tūkstančius lankytojų, tarp kurių – daugiausia importuotojai, eksportuotojai, didžiųjų prekybos centrų atstovai, didmenininkai, todėl Lietuvos įmonėms tai galimybė patekti ne tik į Persijos įlankos regiono šalių rinką, bet ir į milžinišką Azijos bei Afrikos rinkas. Parodoje užsimezgę kontaktai ne vienai Lietuvos įmonei jau padėjo sėkmingai prekiauti su tokiomis valstybėmis kaip Seišelių Respublika, Marokas, Egiptas, Kataras, Pietų Afrikos Respublika ir kitomis šalimis.

Potencialiems lietuviškos produkcijos pirkėjams stende pristatyta Lietuvos žemės ūkio apžvalga ir sektoriaus galimybės. Čia taip pat vyksta ir dvišaliai verslo susitikimai.

„Žemės ūkio produkcijos poreikis visame pasaulyje kasmet didėja. Keičiasi ir vartotojų įpročiai, todėl galimybė pristatyti Lietuvos produkciją plačiau atveria įmonėms naujas perspektyvas“, – teigia viceministras.

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) Amber Pasta parodoje pristato lietuviškus makaronus, miltus, UAB „Malsena Plius“ – perdirbtus grūdus, miltus, dribsnius. Vištienos produktais parodos lankytojus domina UAB „KG Distribution“, o UAB „Vis Aqua“ – natūralų mineralinį vandeniu. Akcinė bendrovė (AB) „ Kauno grūdai“ stende pristato miltus, miltų mišinius, makaronus, greitai paruošiamas košes,  UAB „Naujasis Nevėžis“ – sausus pusryčius, košes, užkandžius. AB „Pieno žvaigždės“ vilioja pirkėjus sūriais, sviestu, UAB „Litamilk“ – sausais pieno produktų mišiniais, AB „Vilkyškių pieninė“– pieno produktais, UAB „Marijampolės pieno konservai“ – pieno konservais, pieno miltais, sviestu. Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“ pristato pieno baltymų koncentratus, UAB „Granex“ – užkandžius, saldumynus iš natūralių žaliavų, UAB „Cerera food“ sausus pusryčius, UAB „Choco group“ – ekologiškus šokolado gaminius, UAB „Grainmore“ – dribsnius ir granolas, „Friday“ - ekologiškus ledus, Kalnapilio-Tauro grupė – gėrimus.

Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerija